Wakacje w Pałacu Herbsta
Data rozpoczęcia: 01-07-2019 - 21-08-2019 Wydarzenia
Muzeum Pałac Herbsta ul. Przędzalniana 72
grafika

Wakacje w pałacu Herbsta

Nie macie pomysłu, co robić latem? Zapraszamy na warsztaty dla dzieci z cyklu Wakacje w pałacu Herbsta! Podczas spotkań w wybrane środy lipca i sierpnia dokładnie zwiedzimy wystawę Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje, będziemy odkrywać przypałacowy ogród oraz poznamy XIX-wieczne zabawy. 

 

10 lipca, środa, godz. 12:00-13:30

Zgadnij kto to?

Stać się doskonałym portrecistą? Jakie to proste! Portret, w którym pożyczone są oczy, usta i nos? Czemu nie?! Okazją do tego będą warsztaty na wystawie Konrada Krzyżanowskiego w Galerii Sztuki Dawnej. Dzięki technice kolażu stworzymy zupełnie nowe portrety. Spróbujemy również odgadnąć, kim są nowostworzone postaci, czym się wyróżniają i czy budzą naszą sympatię.

 

24 lipca, środa, godz. 12:00-13:30

Ruszmy się!

Czy dzieci w XIX wieku lubiły spędzać czas na dworze? Zdecydowanie tak! Podczas warsztatów opowiemy, jakie zabawy lubiono w przeszłości, czy krokiet to jedynie potrawa i do czego można wykorzystać drewnianą obręcz. Zajęcia w ogrodzie pozwolą nam odkryć dawne sposoby spędzania czasu wolnego, a przede wszystkim doskonale się bawić.

 

7 sierpnia, środa, godz. 12:00-13:30

Deszczułeczka z ogrodu

Konrad Krzyżanowski często wyjeżdżał ze swoimi studentami w plener, by malować pejzaże. Czasem całą serię niewielkich widoków łączył wspólną ramą i takie kompozycje nazywał pieszczotliwie „deszczułeczkami”. Jedną z nich obejrzymy na wystawie w Galerii Sztuki Dawnej, by potem – w ogrodzie – stworzyć własne cykle krajobrazów.

 

21 sierpnia, środa, godz. 12:00-13:30

Plamy, ciapki, kleksy i inne eksperymenty

Czy nie mając ani pędzla, ani ołówka możemy stworzyć obraz? Poeksperymentujmy! A co z natchnieniem? Niech zainspiruje nas natura i przypałacowy ogród. Poobserwujmy rosnące w nim rośliny i popatrzmy na niebo. Czy chmury mogą być tematem pracy? Przekonamy się, gdy zajrzymy do Galerii Sztuki Dawnej.

Prowadzenie: Zespół Działu Edukacji MPH

Warsztaty dla dzieci od 7. roku życia

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: edu.herbst@msl.org.pl; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 6 zł

« Pdf
« Drukuj
« Powrót
Lokalizacja ⇣
Lokalizacja
Muzeum Pałac Herbsta ul. Przędzalniana 72