Relacja z seminarium „Kreacje-medium-przekaz. O ewolucji domów historycznych”
Data rozpoczęcia: 18-04-2018 Archiwum
Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72
grafika

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z seminarium „Kreacje-medium-przekaz. O ewolucji domów historycznych”, które odbyło się w dniach 18-19 kwietnia 2018 roku. Spotkanie zorganizowało Muzeum Pałac Herbsta w porozumieniu z Forum Muzeów – Domów Historycznych.

Seminarium dotyczyło zagadnień związanych z prezentowaniem historii i związanym z tym działaniem muzeów wnętrz we współczesnych realiach. Punktem wyjścia do dyskusji była wystawa „Dom ze snów”, po której uczestników spotkania oprowadziły kuratorki: Dorota Berbelska i Magdalena Michalska-Szałacka.

Spotkanie było przede wszystkim okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat wprowadzania narracji do muzeów, ale także stosowania innych form kontaktu z gościem. Swoimi spostrzeżeniami na ten temat podzielili się zaproszeni goście, przedstawiciele muzeów – domów historycznych: Paweł Jaskanis (dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie), Anna Fic-Lazor (dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce) i Adam Kościańczuk (kierownik Działu Edukacji, Informacji Muzealnej i Wydawnictw Muzeum Zamoyskich w Kozłówce), Wit Karol Wojtowicz (dyrektor Muzeum Zamku w Łańcucie), Waldemar Rataj (główny specjalista ds. programowych NIMOZ, prezes Fundacji Kolegium Wigierskie), dr Ewa Barylewska-Szymańska (zastępca dyrektora ds. merytorycznych, Muzeum Gdańska) oraz Maciej Kluss (dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie).

« Pdf
« Drukuj
« Powrót
Lokalizacja ⇣
Lokalizacja
Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72