Fundacja Ocalenie – akcja charytatywna
Data rozpoczęcia: 17-10-2017, 11:00 Archiwum
Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72
grafikaFundacja Ocalenie – zdjęcie promujące akcję "Witaj w domu"

W związku z obchodami Dnia Solidarności z Uchodźcami, Muzeum Pałac Herbsta i Muzeum Sztuki przyłącza się do akcji jako gospodarz zbiórki finansowej na rzecz Fundacji „Ocalenie”. Od 2000 roku zapewnia ona bezpłatną, specjalistyczną pomoc zarówno cudzoziemcom mieszkającym w Polsce, jak i Polakom. Fundacja prowadzi także działania edukacyjne, warsztaty i kursy językowe oraz kursy zawodowe dla m.in. służb mundurowych, pracowników administracji, NGO, cudzoziemców, wolontariuszy, studentów, dzieci i młodzieży. Trzecim filarem działalności Fundacji są działania kulturalne.

Odpowiedzią Fundacji „Ocalenie” na zagrożenie bezdomnością i ubóstwem jest program „Witaj w domu”, który oferuje pomoc w znalezieniu mieszkania, dopłaty do czynszu, remonty, ubezpieczenie, wyposażenie, gwarancje dla właścicieli mieszkań. Koszt wsparcia jednej rodziny to - w zależności od sytuacji i wielkości rodziny od 9 do 25 tys. zł rocznie.

Powiedz z nami „Witaj w domu” i wesprzyj integrację uchodźców w Polsce.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji poprzez wrzucenie datków do specjalnych pojemników, które do 31 października 2017 roku będą udostępnione w kasach Muzeum Pałac Herbsta oraz Muzeum Sztuki w Łodzi.


Darowizny moża wpłacac również na konto Fundacji:

11 1750 0009 0000 0000 2156 6004
z dopiskiem „Witaj”

więcej informacji na stronie www.ocalenie.org.pl/witajwdomu

« Pdf
« Drukuj
« Powrót
Lokalizacja ⇣
Lokalizacja
Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72