Warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku
grafikaUczestnik warsztatów zwiedza salon lustrzany Pałacu Herbsta.


W Muzeum Pałac Herbsta funkcjonuje nowatorski system Podszepty. To połączenie audiodeskrypcji z elementami technicznymi, rozmieszczonymi w Pałacu, Galerii Sztuki Dawnej oraz w ogrodzie. Dzięki nim osoby z dysfunkcją wzroku mają możliwość samodzielnie
zwiedzić muzeum.

Na czas wizyty w muzeum zwiedzający otrzymują w muzealnej kasie specjalny nadajnik
wraz z audioprzewodnikiem. Słuchając pierwszego komunikatu dowiadujemy się jak wygląda urządzenie i jak je obsługiwać. Pozostałe wyzwalające się automatycznie teksty to komunikaty nawigacyjne (m.in. przed kasą, na korytarzach, na skrzyżowaniach ogrodowych ścieżek itp.) oraz audiodeskrypcja obejmująca m.in. pałacowe sale oraz  prezentowane na wystawie stałej w Galerii Sztuki Dawnej dzieła. Dzięki nagraniom można dowiedzieć się także, jak wyglądają muzealne budynki oraz przypałacowy ogród.

System Podszepty został nagrodzony w XXXIV edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2013, w kategorii „Digitalizacja i nowe technologie".

Podszepty to także edukacja. Na warsztaty zapraszamy grupy zorganizowane oraz odbiorców indywidualnych.

Ze względu na  zmianę ekspozycji w niektórych pałacowych wnętrzach, zapraszamy do zwiedzania pałacu z "żywą" audiodeskrypcją. Jeśli będziecie Państwo korzystać z systemu aktualna pozostaje AD następujących wnętrz: salon lustrzany, salon orientalny, sala balowa, sypialnia pani, biblioteka, pokój panieński, salon rodzinny, westybul.

Do Galerii Sztuki Dawnej zapraszamy aby wysłuchać AD wybranych dzieł malarstwa europejskiego z Kolekcji Sztuki Dawnej oraz na oprowadzania z audiodeskrypcją.

Najbliższe wydarzenie:

15 stycznia, środa, godz. 15:30-17:00
Z cyklu: Pałac Herbsta w kilku odsłonach: A gdyby tak... - warsztaty
WIĘCEJ INFORMACJI

Kontakt:

Dział Edukacji
Muzeum Pałac Herbsta
Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi

ul. Przędzalniana 72, 90-338 Łódź
tel.: 42 674 96 98 w. 35 
e-mail: edu.herbst@msl.org.pl

« Pdf
« Drukuj
« Powrót