Warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku
grafikaUczestnik warsztatów zwiedza salon lustrzany Pałacu Herbsta.


W Muzeum Pałac Herbsta funkcjonuje nowatorski system Podszepty. To połączenie audiodeskrypcji z elementami technicznymi, rozmieszczonymi w Pałacu, Galerii Sztuki Dawnej oraz w ogrodzie. Dzięki nim osoby z dysfunkcją wzroku mają możliwość samodzielnie
i bezpiecznie zwiedzić muzeum.

Na czas wizyty w muzeum zwiedzający otrzymują w muzealnej kasie specjalny nadajnik
wraz z audioprzewodnikiem. Słuchając pierwszego komunikatu dowiadujemy się jak wygląda urządzenie i jak je obsługiwać. Pozostałe wyzwalające się automatycznie teksty to komunikaty nawigacyjne (m.in. przed kasą, na korytarzach, na skrzyżowaniach ogrodowych ścieżek itp.) oraz specjalnie przygotowana audiodeskrypcja obejmująca m.in. prezentowane w Galerii Sztuki Dawnej dzieła oraz wszystkie pałacowe sale. Dzięki nagraniom można dowiedzieć się także, jak wyglądają muzealne budynki oraz przypałacowy ogród.

System Podszepty został nagrodzony w XXXIV edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2013, w kategorii „Digitalizacja i nowe technologie".

Ze względu na  zmianę ekspozycji w pałacowych wnętrzach system tymczasowo nie obejmuje tej przestrzeni. Zapraszamy do zwiedzania wystawy Dom ze snów z "żywą" audiodeskrypcją. Wystawa prezentowana będzie do 3 czerwca 2018 r.

Podszepty to także edukacja. Na warsztaty zapraszamy grupy zorganizowane oraz odbiorców indywidualnych.

 

Kontakt:

Dział Edukacji
Muzeum Pałac Herbsta
Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi

ul. Przędzalniana 72, 90-338 Łódź
tel.: 42 674 96 98 w. 35 

e-mail: edu.herbst@msl.org.pl

« Pdf
« Drukuj
« Powrót