Muzeum Pałac Herbsta - przewodnik
grafikaPrzewodnik

Pałac Herbsta to miejsce nierozerwalnie związane z losami rodziny Herbstów i Scheiblerów, zaliczanych do najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin przemysłowców nie tylko w Łodzi, lecz także na całych ziemiach polskich w drugiej połowie XIX wieku.

Po dwuletniej przerwie (w latach 2011-13) związanej z modernizacją, Pałac został ponownie otwarty dla publiczności. Projekt wystroju pomieszczeń i nowej aranżacji pałacowych wnętrz powstał w oparciu o dokumentację konserwatorską i nieznane wcześniej archiwalne fotografie. Dzięki nowym źródłom informacji wnętrza są teraz bliższe oryginałowi z czasów, gdy mieszkała w nich rodzina Herbstów.

W związku z ponownym otwarciem Pałacu, Muzeum przygotowało przewodnik po wnętrzach i ogrodach rezydencji Herbstów w dwóch wersjach językowych – polsko-niemieckiej oraz polsko-angielskiej. 120-stronicowy, bogato ilustrowany przewodnik pozwala czytelnikom poznać nie tylko historię Pałacu, ale także ilustruje wystrój wnętrz oraz zgromadzonych obrazów i rzemiosła artystycznego.

Autor: Dorota Berbelska

Ilość stron: 120

Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi, 2013

Cena: 20 PLN

SKLEP INTERNETOWY

« Pdf
« Drukuj
« Powrót