Kalendarium – październik 2019
grafikaJesienny ogród w MPH

Od początku… - spotkanie z audiodeskrypcją. Oprowadzanie po wystawie Herbstowie historie niedokończone oraz spacer do Parku nad Jasieniem

5 października, sobota, godz. 11:30-13:30

Wystawa, którą zwiedzimy pokazuje losy mieszkańców pałacu w kontekście dziejów Łodzi przełomu XIX i XX wieku. Rozkwit przemysłu włókienniczego sprawił, że niewielka osada przekształciła się w jedno z najbardziej znaczących miast przemysłowych w Europie. Wizyta na wystawie będzie także okazją do rozmowy o działalności publicznej i filantropijnej Edwarda i Matyldy Herbst. A gdzie cała historia ma swój początek?


WIĘCEJ INFORMACJI

Orientalne inspiracje – warsztaty rodzinne we wnętrzach pałacu Herbs
ta

12 października, sobota, godz. 12:00-13:30

Znajdujący się w pałacu Herbsta salon orientalny kryje w sobie wiele niezwykłych przedmiotów. Przywożone z krajów Dalekiego Wschodu wazony, figurki czy meble były sposobem na zapoznanie się z odmiennymi kulturami. Podczas warsztatów nie tylko poznamy tradycje wybranych krajów Orientu, ale także spróbujemy swoich sił w japońskiej sztuce kaligrafii.

WIĘCEJ INFORMACJI 

Oprowadzanie po wnętrzach pałacu Herbsta

18 października, piątek, godz. 16:30-17:30

Ze względu na ogromne zainteresowanie poprzednim spotkaniem, w październiku po raz kolejny zapraszamy na oprowadzanie po wnętrzach pałacu Herbsta. Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z historią rodziny Herbstów oraz przyjrzenia się wybranym elementom wyposażenia wnętrz.

WIĘCEJ INFORMACJI

English speaking guided tour


25 października, piątek, godz. 16:30-17:30

Take a look inside the Herbst Palace! We would like to invite you to an English speaking guided tour, during which you'll be able to get to know the history of the Herbst family and see what the interiors of a 19th century factory owner's home looked like.

MORE INFORMATION

« Pdf
« Drukuj
« Powrót