Rodzinny kalejdoskop
grafikaKalejdoskop

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji cyklu sobotnich warsztatów rodzinnych w Muzeum Pałac Herbsta. Za każdym razem punktem wyjścia do zajęć będą eksponaty prezentowane we wnętrzach pałacu Herbsta lub w Galerii Sztuki Dawnej. Nowe pojęcia i zagadnienia poznamy poprzez wspólne działania i doświadczanie. Warsztaty staną się okazją do rozbudzenia wyobraźni i wrażliwości, do poznania przeszłości – życia w domu fabrykanta, a przede wszystkim do miłego spędzenia czasu w gronie rodzinnym!

Warsztaty będą się odbywały raz w miesiącu od września 2019 r. do czerwca 2020 r.

 

Warsztaty dla dzieci od 6. roku życia

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy:  ; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 6 zł

Prowadzenie: zespół Działu Edukacji MPH


Najbliższe wydarzenia:

 

16 listopada 2019 r., sobota, godz. 12:00-13:30

Pudełko ze sztuką

Ale z jaką sztuką? Może teatralną, a może z dziełem plastycznym? Znajdzie się w nim miejsce na wiele. Także na wyobraźnię i pomysłowość. Pudełko – wspomnienie z wizyty w Galerii Sztuki Dawnej stanie się również zabawką, za pomocą której raz jeszcze spędzimy czas z bohaterami naszych ulubionych obrazów.


7 grudnia 2019 r., sobota, godz. 12:00-13:30

Mikołajki w Galerii

Gdzie znajdę natchnienie? W obrazie Matejki czy Wyczółkowskiego? Z okazji Mikołajek zapraszamy do odwiedzenia Galerii Sztuki Dawnej i zainspirowania się zaprezentowanymi tam dziełami sztuki. Pomysły wykorzystamy wykonując własnoręcznie ozdoby świąteczne przy pomocy różnorodnych materiałów i technik.


18 stycznia 2020 r., sobota, godz. 12:00-13:30

Na tropie przodka

Jak dobrze znamy nasze rodziny? Gdzie i kiedy urodzili się nasi rodzice, dziadkowie? Na te oraz inne pytania pozwalające lepiej poznać naszych najbliższych spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatów. Będzie to wyjątkowa okazja do stworzenia rodzinnego drzewa genealogicznego. 

Prosimy o zabranie zdjęć członków rodziny – ich kserokopie wykorzystamy do pracy nad drzewem.


8 lutego 2020 r., sobota, godz. 12:00-13:30

Rozgrywki ze sztuką

Galeria Sztuki Dawnej znów zamieni się w grę planszową. Mijane przez nas obrazy nie przepuszczą nas dalej, dopóki z nimi nie porozmawiamy: nie rozwiążemy zagadek, rebusów, nie zmierzymy się z kilkoma zadaniami. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej poznać prezentowane na wystawie dzieła.


14 marca 2020 r., sobota, godz. 12:00-13:30

Przez tęczową szybkę

Podczas zajęć uważnie przyjrzymy się... oknom w pałacu Herbsta. Odnajdziemy wśród nich witraże, sprawdzimy, co przedstawiają, a przy okazji dowiemy się jak powstały. Następnie sami wcielimy się w witrażystów i wykonamy barwne dekoracje przepuszczające światło.


18 kwietnia 2020 r., sobota, godz. 12:00-13:30

Detal na pamiątkę

Czy w muzeum warto rozglądać się na wszystkie strony? Zdecydowanie tak! W każdym kącie pałacu Herbsta odnaleźć można inspirujące detale, które posłużą nam jako szablony do wykonania dekoracji. Z ich pomocą samodzielnie udekorujemy pamiątki z pałacu Herbsta – bawełniane torby.


9 maja 2020 r., sobota, godz. 12:00-13:30

Warsztaty – niespodzianka

W maju zapraszamy na warsztaty – niespodziankę! Najpierw zwiedzimy najnowszą wystawę w Galerii Sztuki Dawnej, a później przystąpimy do zainspirowanych obejrzanymi obiektami działań plastycznych. Jakie dzieła będziemy oglądać i w jakiej technice pracować? Żeby się o tym przekonać, musicie przyjść na zajęcia!


6 czerwca 2020 r., sobota, godz. 12:00-13:30

Warsztaty – niespodzianka

Ostatnie przed wakacjami warsztaty z cyklu „Rodzinny Kalejdoskop” również owiane są tajemnicą. Możemy jedynie zdradzić, że będą idealne dla wszystkich, którzy mają dużo energii, bo naszym narzędziem będzie... ruch. I to ruch nie byle jaki, bo nawiązujący do dzieł z wystawy w Galerii Sztuki Dawnej.

  

Kontakt:

Dział Edukacji
Muzeum Pałac Herbsta
Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi

ul. Przędzalniana 72, 90-338 Łódź
e-mail: edu.herbst@msl.org.pl
tel.: 42 674 96 98 w. 35 

 

« Pdf
« Drukuj
« Powrót