Kalendarium - maj 2019
grafika

Otwarcie wystawy Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje

10 maja, piątek, godz. 18:00

Nieustępliwy jako malarz, impulsywny jako człowiek, całkowicie zaangażowany jako pedagog – Konrad Krzyżanowski był jednym z barwniejszych twórców warszawskiego środowiska artystycznego początku XX wieku. Przez dwie dekady swojej działalności nigdy nie zabiegał o rozgłos, a jego sztuka znajdowała uznanie głównie w dość hermetycznym kręgu warszawskiej bohemy. Również współcześnie malarstwo Krzyżanowskiego pozostaje nie w pełni odkryte i docenione. Wystawa Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje przygotowywana w Muzeum Pałac Herbsta stanowi próbę jego eksplikacji i skonfrontowania z atmosferą początku minionego stulecia.

Dzieła prezentowane na wystawie w MPH pochodzą ze zbiorów piętnastu polskich muzeów, m.in. Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Śląskiego w Katowicach, oraz z kolekcji prywatnych.

WIĘCEJ INFORMACJI

 

Szurnij bracie! – warsztaty rodzinne na wystawie Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje

11 maja, sobota, godz. 12:00-13:30

Z cyklu: Rodzinny kalejdoskop – cykl sobotnich warsztatów rodzinnych odbywających się we wnętrzach pałacu Herbsta oraz w Galerii Sztuki Dawnej. Zajęcia są okazją do rozwinięcia różnorodnych zdolności oraz wzięcia udziału w rozmaitych aktywnościach, które pozwolą poznać wystawy prezentowane w MPH.

 WIĘCEJ INFORMACJI

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje

25 maja, sobota, godz. 14:00-15:00

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie dzieł Konrada Krzyżanowskiego – jednego z barwniejszych twórców warszawskiego środowiska artystycznego początku XX wieku. Przez dwie dekady swojej działalności nigdy nie zabiegał o rozgłos, a jego sztuka znajdowała uznanie głównie w dość hermetycznym kręgu warszawskiej bohemy. Również współcześnie malarstwo Krzyżanowskiego pozostaje nie w pełni odkryte i docenione. Wystawa Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje przygotowywana w Muzeum Pałac Herbsta stanowi próbę jego eksplikacji i skonfrontowania z atmosferą początku minionego stulecia.

 WIĘCEJ INFORMACJI

Majowo, słonecznie, radośnie – Mały Salon Muzyczny

25 maja, sobota, godz. 16:00-18:00

 Z cyklu: Mały Salon Muzyczny – koncerty muzyczno-plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku 3-8 lat. Kameralne spotkania przy muzyce, w gronie rodzinnym lub bliskich znajomych były popularnym sposobem spędzania wolnego czasu w zamożnych domach fabrykanckich. Spotkania takie były często okazją dla dzieci i młodzieży kształconych „w rozmaitych talentach” do pierwszych publicznych prezentacji nabytych umiejętności. Do tej dziewiętnastowiecznej tradycji nawiązują koncerty w pałacu Herbsta.

WIĘCEJ INFORMACJI

VI Łódzkie Senioralia

Jak co roku Muzeum Pałac Herbsta bierze udział w Łódzkich Senioraliach organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi. Podczas tegorocznej odsłony proponujemy udział w wydarzeniach przybliżających obyczajowość przełomu XIX i XX w. oraz wybrane zagadnienia dotyczące sztuki tego okresu.

 

Oprowadzanie po wnętrzach pałacu Herbsta

14 maja, wtorek, godz. 14:00–15:00

Prowadzenie: zespół Działu Edukacji MPH

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: ; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 2 zł

 

Obicia, dywany, draperie. Tkaniny we wnętrzach – wykład

16 maja, czwartek, godz. 14:00–15:00

Prowadzenie: Joanna Jaśkiewicz

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: ; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 2 zł

 

Oprowadzanie po wystawie Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje

21 maja, wtorek, godz. 14:00–15:00

Prowadzenie: zespół Działu Edukacji MPH

 

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: ; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 2 zł

 

Secesja. Piękno idealnie splecione – warsztaty

23 maja, czwartek, godz. 14:00–15:30

Prowadzenie: Tatiana Szymańska

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: ; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 2 zł

WIĘCEJ IFORMACJI

 

« Pdf
« Drukuj
« Powrót