Rodzinny kalejdoskop
grafikaKalejdoskop

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji cyklu sobotnich warsztatów rodzinnych w Muzeum Pałac Herbsta. Za każdym razem punktem wyjścia do zajęć będą eksponaty prezentowane we wnętrzach Pałacu Herbsta lub w Galerii Sztuki Dawnej. Nowe pojęcia i zagadnienia poznamy poprzez wspólne działania i doświadczenie. Warsztaty staną się okazją do rozbudzenia wyobraźni i wrażliwości, do poznania przeszłości - życia w domu fabrykanta, a przede wszystkim do miłego spędzenia czasu w gronie rodzinnym.

Najbliższe wydarzenia:

2 marca, sobota, godz. 12:00-13:30

Z płótna na scenę

Postacie z arcydzieł malarstwa zejdą z płótna, aby wystąpić na teatralnej scenie. W ruch pójdą rękawiczki, nożyczki, igły, wstążki… Alchemik z obrazu Jana Matejki może zagrać obok hafciarki z obrazu Samuela Hirszenberga. Warsztaty będą jedną z ostatnich okazji do wspólnego spędzenia czasu na wystawie „Jak to widzisz?”.

 

6 kwietnia, sobota, godz. 12:00-13:30

Uwaga, kleks!

W gabinecie w Pałacu Herbsta nie znajdziemy komputera czy faksu, zauważymy za to kałamarze, suszkę i telefon na korbkę. W trakcie zajęć poznamy zastosowanie tych tajemniczych przedmiotów oraz spróbujemy swoich sił w trudnej sztuce posługiwania się wiecznym piórem.

 

11 maja, sobota, godz. 12:00-13:30

Szurnij bracie!

Tak Konrad Krzyżanowski mawiał do swoich studentów, zachęcając ich do bardziej spontanicznego działania. Podczas warsztatów i my spróbujemy uwolnić naszą ekspresję, ale wcześniej obejrzymy obrazy malarza prezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Dawnej.

 

15 czerwca, sobota, godz. 12:00-13:30

Księży Młyn na nowo

Czy Księży Młyn był osiedlem idealnym? Sprawdzimy to podczas krótkiego spaceru, a przy okazji zastanowimy się, jakie cechy powinna mieć przyjazna przestrzeń. Nasze spostrzeżenia wykorzystamy tworząc... Księży Młyn na nowo.

 

Prowadzenie: zespół Działu Edukacji MPH

Warsztaty dla dzieci od 6. roku życia

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: ; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 6 zł

« Pdf
« Drukuj
« Powrót