Cykl monograficznych zajęć dla słuchaczy UTW
grafika

Cykl monograficznych zajęć dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku

W malarstwie polskim od lat 70. XIX w. pejzaż zajmuje szczególnie miejsce. Staje się odrębnym tematem na równi z portretowanymi osobami. Artyści wychodzą w plener, szczegółowo przyglądają się przyrodzie, po czym zaobserwowane widoki przenoszą na płótna. Często korzystają z fotografii, aby w pracowni móc precyzyjnie dokończyć dzieło.

Proponowane wykłady będą okazją do głębszego zapoznania się z twórczością oraz inspiracjami wybranych artystów – czołowych przedstawicieli malarstwa polskiego XIX wieku.

Tematy wykładów:

  • Cierpliwy obserwator rzeczywistości – Józef  Chełmoński
  • Dwóch braci - dwa malarskie bieguny – Aleksander i Maksymilian Gierymscy
  • Wspólne korzenie, wspólna pasja – Samuel  i Leon Hirszenbergowie

 

Album wybranych inspiracji – warsztaty w trzech częściach

Warsztaty pozwolą uczestnikom stworzyć niezwykły album, osobiście zakomponowanych, twórczych interpretacji. Nie zabraknie w nim prac plastycznych wykonanych różnymi technikami malarskimi, wybranych cytatów z życia wybranych artystów oraz własnych przemyśleń. Zajęcia składają się z trzech spotkań, podczas których uczestnicy, poznawszy właściwości technik malarskich, będą mogli rozwinąć swoje zdolności plastyczne.

 

Na cykl zajęć można się zgłaszać  od poniedziałku do piątku z co najmniej  dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji Muzeum Pałac Herbsta. Zajęcia są prowadzone od wtorku do piątku.

Koszt cyklu: 24 zł (3 x warsztaty – 18 zł + 6 x wstęp – 6 zł ). We czwartki nie obowiązuje bilet wstępu. Opłata za cykl na pierwszym spotkaniu.

Kontakt: 
t.szymanska@msl.org.pl 
tel.: 42 674 96 98 w. 35

Koncepcja i realizacja: Tatiana  Szymańska

Dział Edukacji
Muzeum Pałac Herbsta
Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi
ul. Przędzalniana 72, 90-338 Łódź

 

« Pdf
« Drukuj
« Powrót