Śladami rodziny Herbstów
grafikaUczestnicy letniego spaceru przed dawną strażą ogniową.

Spacery ulicami dawnej Łodzi, podczas których uczestnicy poznają miejsca związane z historią rodziny Herbstów i Scheiblerów.


Najbliższe wydarzenia:

19 lipca, czwartek, 16:00-17.30

Szlakiem Anny Marii Herbstówny – spacer 

Podczas pierwszego spaceru z cyklu Śladami rodziny Herbstów poznamy historię miejsca związanego z jedyną córką Edwarda i Matyldy. Spotkanie rozpocznie się wizytą na prezentowanej w Muzeum Pałac Herbsta wystawie Herbstowie. Historie niedokończone, gdzie obejrzymy archiwalne fotografie i plany szpitala dziecięcego. Następnie przejdziemy do kościoła św. Anny, który został wzniesiony dzięki wsparciu rodziny Herbstów.

Prowadzenie: Tatiana Szymańska

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: ; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 6 zł

 

23 sierpnia, czwartek, 16:00-17.30

Parki na Księżym Młynie. Ogrodowe pasje rodziny Herbstów i Scheiblerów – spacer

Podczas kolejnego spaceru z cyklu Śladami rodziny Herbstów zwiedzimy miejsca związane z ogrodniczymi pasjami Anny Scheibler i jej zięcia Edwarda Herbsta. Wydarzenie rozpocznie się wizytą na prezentowanej w Muzeum Pałac Herbsta wystawie Herbstowie. Historie niedokończone, gdzie zapoznamy się z archiwalnymi materiałami, pokazującymi, jak wyglądały ogrody w łódzkiej i sopockiej rezydencji Herbstów. Spacer zakończy się w parku Źródliska, założonym i utrzymywanym przez rodziny Scheiblerów i Herbstów.

Prowadzenie: Tatiana Szymańska

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: ; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 6 zł

« Pdf
« Drukuj
« Powrót
Galerie ⇣
grafikagrafikagrafika
grafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafikagrafika