Kalendarium - sierpień 2018
grafikaOgród Muzeum Pałacu Herbsta

Ogrodowy kalejdoskop – wakacyjne warsztaty dla dzieci

8 sierpnia, środa, godz. 12:00-13:30

Słoneczne letnie dni to doskonały czas na poznawanie przypałacowego ogrodu! Zapraszamy na zajęcia, w trakcie których przyjrzymy się wybranym roślinom, poznamy ich charakterystyczne cechy i zastosowanie. Na zakończenie, wykorzystując różnorodne materiały, stworzymy kolorowy bukiet inspirowany wrażeniami ze spaceru.

 WIĘCEJ INFORMACJI

Poszukiwacze sztuki – wakacyjne warsztaty dla dzieci

22 sierpnia, środa, godz. 12:00-13:30

Lubicie zagadki? Jeśli tak, to koniecznie weźcie udział w podchodach w przypałacowym ogrodzie. Kierując się wskazówkami i rozwiązując kolejne zadania będziemy poszukiwać... dzieł z Galerii Sztuki Dawnej. Gwarantujemy świetną zabawą i sporą dawkę informacji o sztuce. Uwaga, warsztaty tylko dla spostrzegawczych!

 WIĘCEJ INFORMACJI

Parki na Księżym Młynie. Ogrodowe pasje rodziny Herbstów i Scheiblerów – spacer

23 sierpnia, czwartek, 16:00-17.30

Podczas kolejnego spaceru z cyklu Śladami rodziny Herbstów zwiedzimy miejsca związane z ogrodniczymi pasjami Anny Scheibler i jej zięcia Edwarda Herbsta. Wydarzenie rozpocznie się wizytą na prezentowanej w Muzeum Pałac Herbsta wystawie Herbstowie. Historie niedokończone, gdzie zapoznamy się z archiwalnymi materiałami, pokazującymi, jak wyglądały ogrody w łódzkiej i sopockiej rezydencji Herbstów. Spacer zakończy się w parku Źródliska, założonym i utrzymywanym przez rodziny Scheiblerów i Herbstów.

Z cyklu: Śladami rodziny Herbstów – spacery ulicami dawnej Łodzi, podczas których uczestnicy poznają miejsca związane z historią rodziny Herbstów i Scheiblerów.

WIĘCEJ INFORMACJI

« Pdf
« Drukuj
« Powrót