Kalendarium - lipiec 2018
grafikaMuzeum Pałac Herbsta od strony ogrodu

Pan Herbst i tajemnice Księżego Młyna – wakacyjne warsztaty dla dzieci

4 lipca, środa, godz. 12:00-13:30

Wakacje rozpoczniemy warsztatami na Księżym Młynie i w przypałacowym ogrodzie. W trakcie spotkania wspólnie rozwiążemy zagadki związane z tym niezwykłym osiedlem i dowiemy się dlaczego nazywane jest miastem w mieście. Na zakończenie, dzięki zdobytym informacjom, odtworzymy w ogrodzie jego plan.

 WIĘCEJ INFORMACJI

 

Oprowadzanie po wnętrzach Pałacu Herbsta

5 lipca, czwartek, godz. 15:30-16:30

Zapraszamy do udziału w wakacyjnym oprowadzaniu po wnętrzach Pałacu Herbsta.

Z cyklu: Kulturalne rendez-vous – cykl spotkań dla dorosłych, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę na temat kultury, obyczajowości i sztuk plastycznych XIX oraz przełomu XIX i XX wieku.

 WIĘCEJ INFORMACJI

 

Herbstowie od korzeni – wakacyjne warsztaty dla dzieci

18 lipca, środa, godz. 12:00-13:30

Kim dla Leona Herbsta była Anna Maria? Ile dzieci mieli Edward i Matylda? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy wakacyjnych warsztatów na wystawie Herbstowie. Historie niedokończone. Ponadto w pałacowym ogrodzie, wykorzystując materiały plastyczne, uczestnicy stworzą drzewo rodzinne Herbstów i Scheiblerów.

 WIĘCEJ INFORMACJI

 

A może ten? – warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku

19 lipca, czwartek, 15:00-16.30

Zapraszamy do Galerii Sztuki Dawnej by porozmawiać o wybranych dziełach z kolekcji Muzeum, biorących udział w plebiscycie. Jest on częścią projektu Jak to widzisz?, w którym każdy będzie mógł m.in. zagłosować na wybrane przez siebie obrazy z kolekcji Muzeum. Te które zdobędą najwięcej głosów zaprezentowane zostaną na wystawie.

Z cyklu: Pałac Herbsta w kilku odsłonach – warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku, podczas których uczestnicy poznają wybrane dzieła sztuki, pałacowe wnętrza, ogród albo Księży Młyn.

 WIĘCEJ INFORMACJI

Szlakiem Anny Marii Herbstówny – spacer

19 lipca, czwartek, 16:00-17.30

Podczas pierwszego spaceru z cyklu Śladami rodziny Herbstów poznamy historię miejsca związanego z jedyną córką Edwarda i Matyldy. Spotkanie rozpocznie się wizytą na prezentowanej w Muzeum Pałac Herbsta wystawie Herbstowie. Historie niedokończone, gdzie obejrzymy archiwalne fotografie i plany szpitala dziecięcego. Następnie przejdziemy do kościoła św. Anny, który został wzniesiony dzięki wsparciu rodziny Herbstów.

Z cyklu: Śladami rodziny Herbstów – spacery ulicami dawnej Łodzi, podczas których uczestnicy poznają miejsca związane z historią rodziny Herbstów i Scheiblerów.

WIĘCEJ

« Pdf
« Drukuj
« Powrót