Kulturalne rendez-vous
grafikaUczestnicy oprowadzania po wnętrzach Pałacu Herbstach

Oprowadzanie po wystawie Dom ze snów

24 marca, sobota, godz. 12:00-13:30

Prezentowana w pałacowych wnętrzach wystawa Dom ze snów przybliża historię i klimat okresu międzywojennego. Marcowe spotkanie będzie okazją do wysłuchania teatralizowanego słuchowiska, którego głównymi bohaterami są Aleksandra i Leon Herbstowie zamieszkujący pałac od lat 20. XX wieku. Nowa aranżacja przestrzeni, stroje i przedmioty codziennego użytku wypełniające wnętrza oraz „pojawiający się” dawni mieszkańcy domu – wszystko to, choć na chwilę wprowadzi nas w atmosferę minionej epoki. 

Wystawa czynna do 3 czerwca 2018 r.

Prowadzenie: Tatiana Szymańska, Katarzyna Kończal

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: ; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 10 zł + bilet wstępu Z rodziną najlepiej wychodzi się… na obrazie? - Oprowadzanie po Galerii Sztuki Dawnej

21 kwietnia, sobota, godz. 12:00-13:30

Jak wyglądało życie rodzinne znanych malarzy? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego dowiemy się, czy rodziny artystów akceptowały ich wybory, jak układały się ich stosunki małżeńskie oraz jak wyglądały ich kontakty z dziećmi. Wydarzenie będzie okazją nie tylko do zapoznania się z prywatnym życiem polskich twórców, ale także do obejrzenia wybranych obrazów ich autorstwa prezentowanych w Galerii Sztuki Dawnej.

Prowadzenie: Aleksandra Dudek 

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy:  ; tel.: 42 674 96 98 w. 35

Bilet: 10 zł + bilet wstępu 

 

Kulturalne rendez-vous – cykl spotkań dla dorosłych, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę na temat kultury, obyczajowości i sztuk plastycznych XIX oraz przełomu XIX i XX wieku.

 

« Pdf
« Drukuj
« Powrót