Kalendarium – grudzień 2017
grafikaGaleria Sztuki Dawnej

Oprowadzanie dla osób z dysfunkcją wzroku po wystawie Dom ze snów

2 grudnia, sobota, 11.30-13.00


Zapraszamy na oprowadzanie z audiodeskrypcją po nowej wystawie Dom ze snów prezentowanej we wnętrzach pałacu. Wystawa przybliża losy rodziny Herbstów oraz historię i klimat okresu międzywojennego.

WIĘCEJ INFORMACJI
Tajemnice Domu ze snów
2 grudnia, sobota, godz. 17:00

Każdy dom ma swoje tajemnice – te wielkie i te drobne, związane z życiem toczącym się w jego ścianach. A gdyby tak móc uchylić ich rąbka i choć przez chwilę spróbować usłyszeć mieszkańców Pałacu Herbsta?

WIĘCEJ INFORMACJI
Pod choinką i na choince – Mały Salon Muzyczny
9 grudnia, sobota, godz. 16:00–18:00

Z cyklu: Mały Salon Muzyczny – koncerty muzyczno-plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku 4-10 lat. Kameralne spotkania przy muzyce, w gronie rodzinnym lub bliskich znajomych były popularnym sposobem spędzania wolnego czasu w zamożnych domach fabrykanckich.

WIĘCEJ INFORMACJI
W starej ramie – warsztaty rodzinne
16 grudnia, sobota, godz. 12:00-13:30

Z cyklu: Rodzinny kalejdoskop – cykl sobotnich warsztatów rodzinnych odbywających się we wnętrzach Pałacu Herbsta oraz w Galerii Sztuki Dawnej. Zajęcia są okazją do rozwinięcia różnorodnych zdolności oraz wzięcia udziału w rozmaitych aktywnościach, które pozwolą poznać wystawy prezentowane w MPH.

WIĘCEJ INFORMACJI
Salon Muzyczny w Pałacu Herbsta
16 grudnia, sobota, godz. 17:00

Od lat wiadomo, że muzyka Fryderyka Chopina jest wartością uniwersalną, cenioną na całym świecie, grywaną w najdalszych jego zakątkach, nie tylko w oryginale, lecz także w najprzeróżniejszych, niekiedy zaskakujących opracowaniach.

WIĘCEJ INFORMACJI
Salon Muzyczny w Pałacu Herbsta
30 grudnia, sobota, godz. 17:00


Koniec roku to jednocześnie początek karnawału. Niemal tuż przed sylwestrową zabawą zapraszamy więc do Salonu Muzycznego w Pałacu Herbsta, gdzie 30 grudnia 2017 r. wystąpi zespół Wind 5 Quintet

WIĘCEJ INFORMACJI

« Pdf
« Drukuj
« Powrót