Rodzinny kalejdoskop
grafikaKalejdoskop

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym cyklu sobotnich warsztatów rodzinnych w Muzeum Pałac Herbsta. Za każdym razem punktem wyjścia do zajęć będą eksponaty prezentowane w MPH. Nowe pojęcia i zagadnienia poznamy poprzez wspólne działanie i doświadczenie. Warsztaty staną się okazją m.in. do rozbudzenia wyobraźni i wrażliwości, do poznania przeszłości – życia w domu fabrykanta z lat 20., a przede wszystkim do miłego spędzenia czasu w gronie rodzinnym.

Warsztaty będą się odbywały raz w miesiącu od listopada 2017 r. do czerwca 2018 r.

Warsztaty dla dzieci od 6. roku życia. 

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy:

e-mail: edu.herbst@msl.org.pl
tel.: 42 674 96 98 w. 35  

 

Tematy warsztatów: 

12 maja 2018 r., sobota, godz. 12:00-13:30
W rzucie kostką

Galeria Sztuki Dawnej jako plansza do gry? Czemu nie?! Wykorzystamy ogromne kostki, a pionkami… staniemy się my sami. Po drodze zmierzymy się z wielkimi puzzlami, zagadkami  i rebusami, które pomogą nam lepiej poznać dzieła prezentowane na wystawie. Zdobyte informacje wykorzystamy rozmawiając o obejrzanych obrazach.

16 czerwca 2018 r., sobota, godz. 12:00-13:30
W domku dla lalek

Lato to doskonały czas na zabawę w ogrodzie! W czasie zajęć sprawdzimy w co bawiono się w przeszłości. Zagramy wspólnie w krokieta i ciuciubabkę, zobaczymy jak wyglądały dawne domki dla lalek. Czy moglibyśmy bawić się bez gotowych zabawek? Gdy użyjemy wyobraźni z pewnością się to uda!

 

Dział Edukacji
Muzeum Pałac Herbsta
O
ddział Muzeum Sztuki w Łodzi
ul. Przędzalniana 72, 90-338 Łódź

 

 

« Pdf
« Drukuj
« Powrót