Oprowadzanie po wnętrzach Pałacu Herbsta
20 września, czwartek, godz. 15:30-16:30
Zapraszamy do udziału w oprowadzaniu po wnętrzach Pałacu Herbsta.
Z cyklu: Kulturalne rendez-vous – cykl spotkań dla dorosłych, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę na temat kultury, obyczajowości i sztuk plastycznych XIX oraz przełomu XIX i XX wieku.
Laboratorium dostępności - udostępnianie sztuki osobom z dysfunkcją wzroku. Warsztaty edukacyjne
28-29 września, piątek-sobota
Muzeum Pałac Herbsta serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach edukacyjnych Laboratorium dostępności. Punktem wyjścia naszych działań będzie zagadnienie tyflografiki i pomocy dotykowych. Im przede wszystkim poświęcone będą warsztaty.
Przy okazji poruszone zostaną zapewne i inne tematy: audiodeskrypcja, doświadczanie sztuki, wywoływanie emocji … Spotkanie niech będzie zatem okazją do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat dostępu do dóbr kultury osób z dysfunkcją wzroku oraz do dialogu między „przewodnikami” po świecie plastyki a jej odbiorcami. Zastanowimy się wspólnie czy posługujemy się tym samym językiem!
Zapraszamy osoby działające na rzecz osób niewidomych - edukatorów, animatorów, pracowników muzeów i galerii sztuki, tyflopedagogów, nauczycieli plastyki i wiedzy
o kulturze, a także osoby niewidome i ich bliskich.
Księży Młyn – miasto samowystarczalne – spacer
29 września, sobota, 14:30-16:00
Spotkanie rozpocznie się od zwiedzania wystawy "Herbstowie. Historie niedokończone", na której zobaczyć można archiwalne fotografie Łodzi, rodziny Herbstów, a także plany Księżego Młyna. Kolejnym punktem będzie spacer po „imperium” Karola Scheiblera. Wycieczka zakończy się w przypałacowym ogrodzie Herbstów.
Z cyklu: Śladami rodziny Herbstów – spacery ulicami dawnej Łodzi, podczas których uczestnicy poznają miejsca związane z historią rodziny Herbstów i Scheiblerów.